Bibliotekarz: p. Iwona Kościesza

Godziny otwarcia biblioteki:

W zbiorach biblioteki znajdują się:

Lektury
Słowniki, encyklopedie
Książki z różnych dziedzin nauki
Płyty CD i DVD, kasety VHS
Prasa: gazety i czasopisma
Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek można korzystać - wypożyczając je do domu (lektury i inne książki) - czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny).
  3. Jednorazowo wypożyczyć można 3 książki na okres dwóch tygodni, gdyż czekają na nie inni.
  4. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością, wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  5. Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela o wartości odpowiadającej antykwarycznej cenie książki zagubionej lub zniszczonej.
  6. Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

fancy separator

ZASADY WYPOŻYCZANIA I KORZYSTANIA Z PODRĘCZNIKA "NASZ ELEMENTARZ"

• Uczniowie mają prawo do bezpłatnego wypożyczania książek.
      • W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub nie zwrócenia podręcznika należy zwrócić równowartość podręcznika, czyli 4,34 zł/część.
      • Dziecko może korzystać z „Naszego elementarza” w domu.
      • „Nasz elementarz” ma służyć minimum trzem rocznikom dzieci.
      • Z pierwszej części uczniowie będą się uczyć przez pierwsze trzy miesiące roku szkolnego (wrzesień, październik, listopad), następnie zwracają podręcznik do biblioteki.
      • Z drugiej części uczniowie będą się uczyć przez kolejne trzy miesiące roku szkolnego (grudzień, styczeń, luty), następnie zwracają podręcznik do biblioteki.
      • Z trzeciej części uczniowie będą się uczyć przez dwa miesiące roku szkolnego (marzec, kwiecień), także zwracają podręcznik do biblioteki.
      • Z czwartej części uczniowie będą się uczyć przez ostatnie dwa miesiące roku szkolnego (maj, czerwiec) i także zwracają podręcznik do biblioteki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów

i nauczycieli do odwiedzania biblioteki!