Pracownie komputerowe - dofinansowanie EFS

W ramach realizacji projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie nowoczesny sprzęt komputerowy. Pracownia została przyznana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej .

Pracownię komputerową szkoła pozyskała w czewcu 2007 r. Było wiele warunków, które należało spełnić wcześniej, by wziąć udział w projekcie:

• skierować na szkolenie opiekuna pracowni internetowej,
  • skierować na warsztaty przedmiotowo-metodyczne nauczycieli,
  • przygotować pomieszczenie na pracownię komputerową z przyłączem internetowym, instalacją elektryczną oraz zabezpieczeniem sali alarmem antywłamaniowym.

Szkole została przekazana nowoczesna pracownia składającą się z:

• serwera,
  • 10 komputerów stacjonarnych,
  • komputera przenośnego,
  • skanera,
  • drukarki laserowej,
  • wideoprojektora.

W ramach przekazanej w czerwcu 2007 r. pracowni szkoła otrzymała m.in.:
Komputer serwer - szt. 1
Komputery stacje robocze - szt. 10
Komputer przenośny - szt. 1
Wideoprojektor - szt. 1
Skaner - szt. 1
Sieciową drukarkę laserową - szt. 1

Pozyskana „Pracownia komputerowa dla szkół” umożliwia:

• przygotowanie uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów,
  • umożliwienie realizacji zadań szkoły wynikających z nauczania technologii informacyjnej, informatyki i innych przedmiotów,
  • wdrażanie uczniów do samokształcenia i samodzielnego poszukiwania informacji oraz promowanie różnych form komunikacji z wykorzystaniem lokalnej i globalnej sieci komputerowej,
  • umożliwienie uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostępu do Internetu poza systemem lekcyjnym,
  • pomoc w pracy wychowawczej szkoły poprzez wspieranie procesów integracji uczniów,
  • podniesienie jakości edukacji w kontekście możliwości wynikających z członkostwa w UE,
  • promowanie wykorzystania technologii informacyjnej w nauczaniu innych przedmiotów w różnych wariantach organizacyjnych (lekcje w pracowni komputerowej, lekcje poza pracownią z wykorzystaniem komputera przenośnego i projektora).
  •

Jesteśmy przekonani, że otrzymany przez placówkę sprzęt dobrze przysłuży się uczniom naszej szkoły, pozwalając zdobywać przez nich tak ważne w codziennym życiu i pracy zawodowej informatyczne umiejętności.