Projekt Piktografia

logo W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole realizowany będzie projekt "PIKTOGRAFIA - Rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem symbolicznym w edukacji z zakresu nauk matematycznych z zastosowaniem piktogramów Asylco" w partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet III - Wysoka jakość systemu oswiaty, Działanie 3.3.4 Poprawa jakości kształcenia.

Testowanie innowacyjnego pakietu edukacyjnego "Gramy w Piktogramy" będzie odbywało się w klasach III i IV.

Celem głównym innowacji jest podwyższenie u uczniów poziomu rozumienia matematyki i posługiwania się nią w praktyce.

Celem szczegółowym jest podwyższenie umiejetności uczniów w zakresie:

• dobierania modeli matematycznych do analizowanych sytuacji z uwzględnieniem posługiwania się językiem symbolicznym;
  • poziomu rozumienia pojęć matematycznych, także dzieki ich samodzielnemu konstuowaniu przez uczniów;
  • rozwiązywania problemów o charakterze matematycznym z wykorzystaniem procesów poznawczych istotnych dla myślenia matematycznego.

Spodziewanym rezultatem innowacji jest zwiększenie zainteresowania wśród uczniów matematyką oraz podniesienie jakości i efektywności uczenia się , poprzez:

• zmiany w postawach uczniów: samodzielność myślenia, kreatywność, gotowość do uczenia się we współpracy z innymi;
  • podniesienie poziomu opanowania przez uczniów umiejętności: wykorzystania i tworzenia informacji, nadawania i negocjowania znaczeń, rozumowania i argumentowania, użycia i tworzenia strategii, modelowania matematycznego.

Więcej informacji na stronie: